Oczyszczalnia ścieków przydomowe
Budownictwo ekologiczne oraz architektura systemow w domu.

Nowoczesna architektura : Beijing Hutong Bubble / MAD

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

ShuHe Architekci: MAD Lokalizacja: Pekin, Chiny Reżyseria: Ma Yansong, Dang Qun Zespół projektowy: Dai Pu, Yu Kui, Stefanie Helga Paul, He Wei, Shen Jianghai Typ: Renowacja dziedzińca Inżynierowie budowlani: Beijing Nade Environmental Art Design Co.
, Ltd.
Koszt budowy: 400 000RMB Rok projektu: 2009 Zdjęcia: ShuHe, Fang Zhenning i Daniele Dainelli + 26 propozycji MAD na przyszłość Pekin 2050 został po raz pierwszy ujawniony na wystawie MAD IN CHINA w Wenecji podczas Biennale Architektury w Wenecji w 2006 roku.
Pekin 2050 wyobraził sobie trzy scenariusze przyszłości Pekinu – zielony park publiczny na Placu Tiananmen, serię pływających wysp nad CBD miasta i Przyszłość Hutongów .
z metalowymi bańkami rozsianymi po najstarszych dzielnicach Pekinu.
Trzy lata później na małym dziedzińcu w Pekinie pojawiła się pierwsza bańka hutong.
Szybki rozwój Chin zmienił krajobraz miasta na masową skalę, ciągle niszcząc delikatną miejską tkankę starego Pekinu.
Takie dramatyczne zmiany wymusiły, by starzejąca się architektura opierała się na chaotycznych, spontanicznych renowacjach, aby przetrwać ciągle zmieniającą się dzielnicę.
Ponadto, złe standardy higieny przekształciły wyjątkową przestrzeń życiową i potencjalne rozwijające się społeczności w poważny problem miejski.
Hutongi stopniowo stają się lokalnymi mieszkańcami.
śmietnik, przystań dla bogatych, park rozrywki dla turystów.
Przyszłość Hutong.
MAD Samo-utrwalająca się degradacja miejskiej tkanki miejskiej wymaga zmiany warunków życia mieszkańców.
Postęp niekoniecznie wymaga budowy na dużą skalę.
może występować jako interwencja na niewielką skalę.
Bąbelki hutong, włożone w miejską tkaninę, działają jak magnesy, przyciągają nowych ludzi, działania i zasoby, aby reaktywować całe dzielnice.
Występują w symbiozie ze starą obudową.
Napędzane energią, którą pomogły odnawiać, bąbelki mnożą się i zmieniają, aby zaspokoić różne potrzeby społeczności, umożliwiając tym samym lokalnym mieszkańcom dalsze życie w tych starych dzielnicach.
Z czasem interwencje te staną się częścią długiej historii Pekinu, nowo utworzonych membran w miejskiej tkance miejskiej.
.
Daniele Dainelli Niespodziewanie, manifestacja tej idealistycznej wizji pojawiła się w jednym z hutongów w Pekinie, zaledwie trzy lata po wystawie.
Hutong Bubble 32 zapewnia toaletę i klatkę schodową, która rozciąga się na taras na dachu w nowo wyremontowanym domu na dziedzińcu.
Jego lśniąca powierzchowność sprawia, że jest to obce stworzenie, a jednocześnie odzwierciedla otaczające drewno, cegłę i zieleń.
Przeszłość i przyszłość mogą zatem współistnieć w świecie skończonym, ale podobnym do snu.
plan piętra.
ShuHe Jednak prawdziwym marzeniem jest, aby bańka hutong powiązała to kulturowo bogate miasto z indywidualną wizją lepszego Pekinu.
Bańka nie jest traktowana jako pojedynczy przedmiot, ale jako środek do inicjowania odnowionej i energicznej społeczności.
Pod kluczem szybkiego rozwoju, zawsze musimy być świadomi długoterminowych celów Pekinu i kierunku jego kreatywności.
Być może powinniśmy oderwać wzrok od przyciągania nowych zabytków i skupić się na codziennym życiu mieszkańców miasta.
.
ShuHe
[przypisy: żywica na ściany, jak stać się bogatym, ile kosztuje wykopanie studni ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztuje wykopanie studni jak stać się bogatym żywica na ściany