Oczyszczalnia ścieków przydomowe
Budownictwo ekologiczne oraz architektura systemow w domu.

Kącik architekta – Międzynarodowe Centrum Finansowe w Guangzhou wygrywa RIBA Lubetkin Prize 2012

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jonathan Leijonhufvud Teraz w szóstym roku Królewskiego Instytutu Brytyjskich Architektów.
(RIBA) 2012 Nagroda Lubetkin została przyznana Wilkinson Eyre Architects dla ich Guangzhou International Finance Center w Chinach.
Ta coroczna nagroda przyznawana jest najlepszemu nowemu budynkowi poza Unią Europejską .
RIBA Prezes i sędzia Angela Brady skomentowała: Dzięki wyjątkowej wizji i umiejętnościom, Wilkinson Eyre Architects zapewnił swoim klientom i miastu Guangzhou nowy, 103-piętrowy punkt orientacyjny.
Wieża w kształcie diamentu, eksponowana w biurach, atrium i hotelu, wygląda prosto, ale jest niezwykle złożonym kluczem do sukcesu tego budynku.
Pozwala to nie tylko na dramatyczne, zwężające się atrium i podłogi z prowizją, ale przynosi korzyści środowiskowe dzięki użyciu o 20% mniej stali niż podobne budynki.
Międzynarodowe Centrum Finansów w Guangzhou jest godnym zwycięzcą tej ważnej nagrody.
Mierzące 440 metrów Międzynarodowe Centrum Finansowe Guangzhou to najwyższy budynek na świecie autorstwa brytyjskiego architekta.
Program mieszany obejmuje przestrzeń biurową, luksusowy hotel i strefę zwiedzania na najwyższym piętrze.
Na poziomie gruntu wieża łączy się z kompleksem podium obejmującym centrum handlowe, centrum konferencyjne i wysokiej jakości apartamenty.
Jak opisał RIBA: Udany plan odpowiada potrzebie wydajnych wewnętrznych układów przestrzeni i doskonałej efektywności środowiskowej.
.
Jonathan Leijonhufvud Guangzhou International Finance Center konkurowało z trzema innymi wyjątkowymi strukturami (patrz tutaj).
Wilkinson Eyre Architects zostali nagrodzeni w 2012 roku nagrodą Lubetkina w miniony weekend w Manchesterze.
Na uroczystości Stanton Williams.
Laboratorium Sainsbury zostało nagrodzone RIBA Stirling Prize 2012 i Christianspterties (CPAP) zostało nagrodzone Manser Medal 2012 dla Maison L.
W 2012 r.
Jury RIBA Lubetkin Prize pod przewodnictwem RIBA Prezydent Angela Brady z architektami Deborah Saunt, Cindy Walters, Philip Gumuchdjian i RIBA Head of Awards Tony Chapman.
Sprawdź więcej prac z Wilkinson Eyre Architects tutaj na Blogu.
[podobne: kopanie studni cena, cięcie płyt meblowych, otacza lagunę ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: cięcie płyt meblowych kopanie studni cena otacza lagunę