Oczyszczalnia ścieków przydomowe
Budownictwo ekologiczne oraz architektura systemow w domu.

Kącik architekta – Holistyczne budownictwo mieszkaniowe: koncepcje, strategie projektowe i procesy / Hans Drexler + Sebastian El Khouli

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Holistyczne otoczenie: koncepcje, strategie i procesy projektowe.
jest podstawową pracą referencyjną w zakresie budownictwa mieszkaniowego.
Książka zajmuje się kwestią zrównoważonego rozwoju w kontekście planowania, a także analizuje wykorzystanie budynku i starzenie się w jego cyklu życia.
System kryteriów opracowanych specjalnie w towarzyszącym mu projekcie badawczym może posłużyć do porównania i oceny budynków.
Może być również stosowany jako narzędzie do optymalizacji zrównoważonego rozwoju budynków podczas procesu planowania.
Natomiast większość istniejących systemów zrównoważonego rozwoju nie jest narzędziami do projektowania i planowania, lecz instrumentami oceny ukończonych budynków i zakończonego planowania.
15 przykładów praktycznych wyjaśnia, w jaki sposób te kryteria i inne aspekty zrównoważonego budownictwa można wdrożyć w wyrafinowanej architekturze i jak można je wykorzystać.
System opracowany na podstawie analizy przykładów służy do klasyfikacji i porównania budynków.
Znaczenie budowli jako środowiska mieszkalnego również nie jest tutaj pomijane: zrównoważony rozwój rozwija się w dialogu między budynkiem a jego użytkownikami, z naciskiem na użytkowanie mieszkania.
- Budownictwo mieszkaniowe na przyszłość – Zapewnienie zrównoważonego rozwoju w procesie projektowania i planowania – Specjalnie opracowany system do bezpośrednich porównań i łatwej oceny budynków – Trwałość w dialogu między domem a jego mieszkańcami Treść 008 Wprowadzenie 010 Pozycje Część: Architektura zrównoważona.
Podstawy i strategie 030 Podstawy zrównoważonego projektowania 044 Budynki i ich kontekst 054 Architektura jako proces 070 Ocena zrównoważonego rozwoju Część: 2 Zrównoważony projekt.
Projekty 092 Das Dreick 108 Dom minimalnego oddziaływania 120 SunlightHouse 132 Quinta Monroy 144 Ecohotel in the Orchard 156 Wall House 168 Townhouse in Landskrona 178 Fehlmann Site 190 Lakeside House 200 Isar Stadt Palais 214 Rauch House 226 Loblolly House 236 Holzbox 248 Black Box 260 20 K Houses 272 Podsumowanie analiz projektów 280 Tabela ilustracji i fotografii Wydawca: SZCZEGÓŁY Strony: 288 (ilustracje, grafika i zdjęcia) Format: 24 x 33 cm, miękka okładka ISBN: 978-3-920034-78-2 Kup książkę – Kup tę książkę od Detail & nbsp
[więcej w: koszałka wejherowo, mrówka błękwit, porotherm cennik ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: koszałka wejherowo mrówka błękwit porotherm cennik