Oczyszczalnia ścieków przydomowe
Budownictwo ekologiczne oraz architektura systemow w domu.

Budownictwo wczoraj i dzis : Schronisko dla Haiti / Andres Duany

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W krótkim czasie od czasu trzęsienia ziemi na Haiti projektanci proponowali możliwe rozwiązania mieszkaniowe dla kraju.
Będziemy dzielić się z Państwem różnymi programami mieszkaniowymi przez cały tydzień, mając nadzieję, że zachęcą one więcej osób do zaangażowania się w pomoc nie tylko Haiti, ale także Chile.
Pierwsza propozycja została zaprojektowana przez Andresa Duany ego, architekta z Miami.
Duany, z pomocą socjologów i antropologów, opracował cztery różne wersje tymczasowej struktury, aby zmniejszyć pilną potrzebę mieszkania na Haiti.
Różnice w domach odpowiadają na różne sposoby życia Haitańczyków, tak, że każdy dom jest dostosowany do ich konkretnych potrzeb.
Więcej o domach po przerwie.
Innovida, producent płyt warstwowych, połączył siły z Duany i ogłosił, że przekaże 1000 takich domów na Haiti.
Innovida wyobraża sobie, że fabryka budująca takie domy może znajdować się w pobliżu Port-au-Prince, zapewniając pracę dla blisko 1000 Haitańczyków.
Mając 15 milionów dolarów kapitału inwestycyjnego, proponowana fabryka powinna produkować 10 000 domów rocznie.
Jeden z modeli, zatytułowany Le Cabanon homes, to proste struktury, które mogą pomieścić 8 osób na otwartym planie z łóżkami piętrowymi.
Budowa zajęłaby tylko kilka dni, a struktura jest odporna na trzęsienia ziemi i wytrzyma wiatr o prędkości 155 km / h.
Jednostki nie mają łazienki, ponieważ oczekuje się, że w wielu miejscach woda nie będzie dostępna w toalecie.
Wspólną cechą czterech projektów jest ich system paneli izolacyjnych, który byłby wykonany z materiałów powszechnie występujących w przemyśle lotniczym i wiatrakowym.
Systemy nośne będą miały powłoki strukturalne wykonane z wysokowytrzymałych tkanin z włókien szklanych typu E impregnowanych ognioodporną polimerową żywicą epoksydową i rdzeniem wykonanym z pianki budowlanej i będą odpowiednie dla warunków na Haiti, ponieważ są odporne na wilgoć , pleśń i owady.
Interesujące jest to, że początkowa idea domów miała służyć jedynie jako tymczasowa struktura.
Jeśli materiały, w szczególności system płyt, są tak dobrze dostosowane do warunków panujących na Haiti, dlaczego nie uczynić konstrukcji trwałymi.
Gdybyśmy dowiedzieli się czegoś od ostatniej katastrofy w Chile, powinniśmy odrzucić fakt, że surowe przepisy budowlane kraju naprawdę uratowały ludzkie życie.
Mając to na uwadze, czy nie powinniśmy próbować projektować takie struktury dla Haiti, które będą służyć jako rozwiązanie długoterminowe.
Podczas gdy rząd nie podjął jeszcze decyzji w sprawie wniosków od Innovida lub od innych firm oferujących opcje schronienia, miejmy nadzieję, że łącząc te pomysły razem możemy znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Jak widać na Inhabitat.
[hasła pokrewne: mrówka brzeg godziny otwarcia, otacza lagunę, ile kosztuje wykopanie studni ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztuje wykopanie studni mrówka brzeg godziny otwarcia otacza lagunę