Oczyszczalnia ścieków przydomowe
Budownictwo ekologiczne oraz architektura systemow w domu.

Budownictwo i architektura : Kontemplując pustkę: Iwamoto Scott

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Iwamoto Scott Architecture Zgodnie z obietnicą, więcej projektów dla Guggenheima Kontemplując pustkę .
Tym razem przedstawiamy propozycję Iwamoto Scott.
LIGHTCONE wykorzystuje linie światłowodowe, aby zamienić pustkę w kanał świetlny o różnych celach: podobnie jak Guggenheim samego Franka Lloyda Wrighta, LightCone tworzy choreografię światła, sztuki i ruchu w przestrzeni.
.
Iwamoto Scott Architecture Poinformowane przez Wrighta spiralne stożkowe geometrie, LightCone łączy w sobie trzy różne układy zawieszonych linii światłowodowych: 1) Centralny stożkowy układ transmituje i przekształca światło nieba z dużego świetlika nad głową.
2) Otaczający układ spiralny przyciąga zmieniające się światło miasta na zewnątrz ze spiralnych świetlików, które podążają za rampą.
W nocy te dwie tablice przełączają się na sztuczne światło zasilane bateriami, naładowane energią słoneczną z przezroczystej folii fotowoltaicznej nakładanej na szklane okno dachowe.
3) Światło pośredniczone przez macierz peryferyjną projektuje obrazy z kolekcji NY Guggenheima.
Karmione z cyfrowej bazy danych, obrazy te mogą być rozmieszczone na wiele sposobów: domyślnie są one uporządkowane chronologicznie wzdłuż pięciopiętrowych galerii budynku na pięć dziesięcioleci.
W obrębie każdej przegrody strukturalnej pomiędzy wspierającymi pomostami, widz może użyć interaktywnego urządzenia do reorganizacji próbkowania kolekcji według wykonawców, według gatunku, rozmiaru, koloru, itp.
LightCone ostatecznie próbuje zwiększyć zainteresowanie Wrighta badaniem plastyczności struktury, ciągłość przestrzeni i.
wprowadzenie koła w trzeci i czwarty wymiar ., integrując pięć dekad treści z kolekcji Guggenheima w przestrzenne doświadczenie budynku.
.
Iwamoto Scott Architecture – Iwamoto Scott Architektura Kredyty:.
Iwamoto Scott Architecture LIGHTCONE Projekt i wizualizacja: IwamotoScott Architecture, San Francisco, CA Principals: Craig Scott, Lisa Iwamoto Zespół projektu: Stephanie Lin, Blake Altshuler, Ryan Golenberg, Magda Melo
[podobne: woda i magnezja palona, otacza lagunę, żywica na ściany ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: otacza lagunę woda i magnezja palona żywica na ściany