Oczyszczalnia ścieków przydomowe
Budownictwo ekologiczne oraz architektura systemow w domu.

Architektura: Reddy House / Khosla Associates

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Bharath Ramamrutham Architekci: Khosla Associates Lokalizacja: Hyderabad, Andhra Pradesh, Indie Zespół projektowy: Sandeep Khosla, Amaresh Anand, Praveena A.
i Aditi S Zdjęcia: Bharath Ramamrutham + 22 Dom Reddy odpowiada bezpośrednio na topografię strony, na której jest zbudowana.
Witryna, w eleganckich Jubileuszowych Wzgórzach w Hyderabad, była stromo nachylona i kamienista, a orientacja rozchodziła się ku zachodowi.
.
Bharath Ramamrutham Architekci użyli ostrych zakrętów i skalistych terenów na swoją korzyść, tworząc przestrzenie mieszkalne na różnych, podzielonych poziomach.
.
Bharath Ramamrutham Forma domu wywodzi się również z trójkątnego kształtu tego miejsca, z dwoma skrzydłami zbudowanej formy, rozchodzącymi się od siebie, pozostawiając przestrzeń między nimi dla dowolnego przewiewnego środkowego atrium, które pokonuje cztery podzielone poziomy.
Jasne dachy również wykonują ten sam gest i sięgają podobnie do widoku.
.
Bharath Ramamrutham Zachodnie słońce w Hyderabad jest gwałtowne, szczególnie po południu i aby złagodzić to, projektanci stworzyli szerokie, wspornikowe formy dachu z dużymi nawisami.
Co więcej, duże przeszklenia na zachodzie mają mechaniczne poziome żaluzje, które można kontrolować w celu przyjęcia pożądanej ilości światła słonecznego.
.
Bharath Ramamrutham Przy wejściu z poziomu drogi spotyka się foyer, który po schodach prowadzi do salonu i do basenu i ogrodu.
Schody prowadzą do przytulnej rodziny, a także innej sypialni, po czym przechodzą do kolejnych 3 sypialni dla rodziny.
.
Bharath Ramamrutham Przestrzeń publiczna na poziomie foyer obejmuje jadalnię, kuchnię oraz dodatkową sypialnię gościnną.
Istnieje zatem rozgraniczenie przestrzeni publicznej i prywatnej; przestrzenie publiczne znajdują się na niższych poziomach, a prywatne pomieszczenia na wyższych poziomach.
.
Bharath Ramamrutham Dwa boczne podwórza w planie.
jeden na wejściu, a drugi na niższym poziomie pełnią rolę punktów ogniskowych i zapewniają wytchnienie dla odpowiednich przestrzeni.
Na dziedzińcu znajdują się żwirowe oczka wodne i niebieska ściana w tle.
Żeński dziedziniec jest drobno żwirowany i owinięty purpurową ścianą.
.
Bharath Ramamrutham Surowe białe fasady domu Reddy są czasami przerywane nasyconymi indyjskimi kolorami, takimi jak błękit Indygo, ciemnawa ochra i karmazynowa.
.
Bharath Ramamrutham Kolorystyka to inaczej światło z rozległymi przestrzeniami beżowego piaskowca, które wyrównują inne naturalne lokalne materiały, takie jak granit sadharhalli, drewno, łupek i kamień kota.
.
Bharath Ramamrutham Plan 03
[podobne: porotherm cennik, ile kosztuje wykopanie studni, olx gołdap ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztuje wykopanie studni olx gołdap porotherm cennik