Oczyszczalnia ścieków przydomowe
Budownictwo ekologiczne oraz architektura systemow w domu.

Architektura 21szego wieku : Dewan Architekci zdobywają pierwszą nagrodę w konkursie Bagdad

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Dewan Architekci i inżynierowie zdobyli pierwszą nagrodę w konkursie na rozwój obszaru wokół świętych świątyń w Kadhimiya, Bagdadzie, Iraku.
Dewan znalazł się na liście dziesięciu innych międzynarodowych i irackich firm, które wzięły udział w tym konkursie.
Projekt zawiera obszar historyczny ze Świętymi Kapliczkami w centrum i jego okolicach o promieniu 500 metrów.
obszar pełen historycznych rynków, tradycyjnych domów i działalności kulturalnej i religijnej.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Głównym celem projektu było odnowienie i wzmocnienie funkcji al-Khadimiya jako bardzo szczególnej dzielnicy Greater Bagdad, wyróżniającej się obecnością jej świętych świątyń, charakterem historycznych ulic i domów oraz witalności jej obszarów handlowych ..
Te cechy, tak typowe dla historycznych miast, są ściśle związane z ludzką skalą środowiska budowlanego i pieszymi środkami przepływu, które sprzyjają silnym interakcjom społecznym.
Poczucie miejsca i tożsamości kulturowej al-Khadimiya jest wzmocnione przez sezonowe religijne ceremonie i uroczystości, kiedy obszar ten otrzymuje dużą liczbę odwiedzających.
Podczas gdy ważne jest zapewnienie, że tkanina miejska poradzi sobie z wyjątkowymi wymaganiami w tak szczytowych okresach, równie ważne jest zapewnienie jej żywotności i atrakcyjności dla mieszkańców przez cały rok.
Nadrzędną strategiczną troską propozycji Dewana jest to, jak odmłodzić i dostosować teren do współczesnych wymagań.
nie niszcząc duchowej spuścizny zawartej w jej historycznych strukturach i bez radykalnej zmiany żywej mieszanki funkcji, która jest sekretem jej sukcesu, i musi być sterowana w taki sposób, aby to miejsce nie zatraciło swojej duszy ..
Zintegrowany System Ochrony i Rozwoju przedstawiony przez Dewana miał zmaterializować podstawową ideę, aby wyobrazić sobie sanktuarium jako najskrytsze jądro.
miasta, otoczone i chronione przez różne warstwy miejskie, które pośredniczą pomiędzy światem wewnętrznym a światem zewnętrznym i razem tworzą spójną całość.
Wewnętrzna warstwa miejska obejmuje ważne elementy historycznej tkanki miejskiej, która będzie ulepszana, odnawiana i zastępowana na zasadzie działki po działce zgodnie z informacjami, które należy zgromadzić w przyszłości, w celu zachowania skali i głównej cechy historyczny Bagdad.
Inne, bardziej peryferyjne warstwy wprowadzają współczesne konstrukcje mieszkaniowe, które zaspokajają współczesne potrzeby dostępności pojazdów, obiektów użyteczności publicznej i funkcji komercyjnych.
Ta mieszanka historycznych i dostosowanych nowoczesnych struktur w połączeniu z odpowiednim zagospodarowaniem krajobrazu ma na celu dostarczenie świeżych społecznych i ekonomicznych impulsów al-Khadimiyi i przekształcenie go w model żywego i ewoluującego historycznego miasta.
Przykłady tak udanej rehabilitacji miejskiej, która łączy.
Stare.
i nowy.
istnieją w wielu historycznych miastach arabskich, takich jak Tunis, Fez, Aleppo i Kair (Darb al-Ahmar).
[więcej w: koszałka wejherowo, mrówka brodnica, ile kosztuje wykopanie studni ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztuje wykopanie studni koszałka wejherowo mrówka brodnica