Oczyszczalnia ścieków przydomowe
Budownictwo ekologiczne oraz architektura systemow w domu.

TECHNOLOGIA GIPSOWYCH SPOIW WIAZACYCH

Posted in Uncategorized  by admin
September 11th, 2019

Z tzw. fibrolitu zawierającego wełnę drzewną oraz dodatki hydrauliczne, formuje się płytki pod ciśnieniem ok. 0,5 kG/cm 2 powierzchni płytki, które następnie suszy się w podwyższonej temperaturze. Zależnie od jakości oraz dodatków do masy stosuje się fibrolit w postaci płyt wykładzinowych, termoizolacyjnych itp. Heraklit jest masą powstałą przez zmieszanie magnezytu kaustycznego z trocinami drzewnymi i cementem. Po zarobieniu mieszaniny roztworem siarczanu magnezowego tworzy się masa, z której formowane są płyty. Płyty tego rodzaju są znacznie bardziej odporne na działanie wody niż inne znane skałodrzewy. Jeśli do zarabianej masy doda się równocześnie środków pianotwórczych, np. mydła kalafionowego, to po wysuszeniu można uzyskać materiały porowate o dobrych własnościach Izolacyjnych. Wypuszczane są na rynek jako Pianomagmezyt, Nowołit, Sowielit itp. Zawierają one różne dodatki hydrauliczne oraz wypełniacze.
TECHNOLOGIA GIPSOWYCH SPOIW WIĄŻĄCYCH SUROWCE Skład chemiczny gipsu. Do produkcji gipsowych materiałów wiążących podstawowym surowcem jest skała pochodzenia osadowego o zawartości 80% -7- 95% minerału układu siarczan wapniowy-woda. Potocznie skałę tę nazywamy gipsem naturalnym bądź też kamieniem gipsowym. W kamieniu gipsowym prócz uwodnionego siarczanu wapniowego znajdują się zanieczyszczenia genetycznie związane z procesami powstawania skał w przyrodzie, [więcej w: jaki odpływ liniowy, cięcie płyt meblowych, woda i magnezja palona ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: cięcie płyt meblowych jaki odpływ liniowy woda i magnezja palona