Oczyszczalnia ścieków przydomowe
Budownictwo ekologiczne oraz architektura systemow w domu.

Magazyn architektoniczny : RIBA nagradza archiwa architektury z medalem Manser 2012

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

George Dupin Maison L, dramatyczny dodatek, który przekształcił XVIII-wieczną oranżerię w nowatorski, współczesny dom na przedmieściach Paryża, został nagrodzony Royal Institute of British Architects.
(RIBA) 2012 Manser Medal za najlepszy nowo zaprojektowany dom prywatny.
Główna renowacja i rozbudowa została zaprojektowana przez Christian Pottgiesser architecturespossibles (CPAP), dobrze wydaną praktykę z siedzibą w Paryżu, której portfolio obejmuje zarówno małe prywatne domy, jak i wielkoformatowe projekty urbanistyczne.
Francuski dom został wybrany spośród czterech innych imponujących rezydencji, które można znaleźć tutaj na krótkiej liście medalowej Manser 2012.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.
Prezydent RIBA Angela Brady skomentowała:.
Maison L jest oszałamiająco oryginalnym domem, który kreatywnie odpowiada na potrzeby gospodarstwa domowego.
tutaj każdy ma swoją prywatną sypialnię, ale może spotkać się w najbardziej dramatycznych pokojach rodzinnych przypominających jaskinie.
Współczesne rozszerzenie jest wrażliwe na oranżerię z XVIII wieku i na dojrzały francuski krajobraz, w którym się znajduje.
Odwaga rodziny i pomysłowość architekta tworzą wyjątkowy projekt.
To nie jest zwykły dom.
Wiadomość ta doprowadziła do najbardziej oczekiwanej chwili ceremonii wręczenia nagród – ogłoszenia Stantona Williamsa.
Laboratorium Sainsbury wygrywa nagrodę RIBA Stirling 2012! Aby uzyskać więcej informacji i zdjęć o Maison L, zobacz nasz kompleksowy przegląd projektu tutaj.
Poprzedni zwycięzca medalu RIBA Manser to Duggan Morris Architects z nowoczesną adaptacją domu brutalistów w Hampstead (2011), Acme for Hunsett Mill (2010), Pitman Tozer Architects dla The Gap House (2009), Rogers Stirk Harbour + Partners for Oxley Woods (2008) i Alison Brooks Architects for the Salt House (2007).
.
George Dupin
[hasła pokrewne: świadectwo charakterystyki energetycznej cena, otacza lagune, jak stać się bogatym ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: jak stać się bogatym rozsypywacz cementu świadectwo charakterystyki energetycznej cena