Oczyszczalnia ścieków przydomowe
Budownictwo ekologiczne oraz architektura systemow w domu.

Magazyn architektoniczny : Ceramica Cumella: Kształtowanie pomysłów

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Aichi Expo, Japonia.
Ceramica Cumella Od 29 września do 8 grudnia zostanie otwarta wystawa poświęcona twórczości Toni Cumella.
Jego prace w ceramice zostały wykorzystane przez architektów, takich jak Enric Miralles, Alejandro Zaera-Polo lub Jean Nouvel.
Dzięki tej współpracy jego materiał stał się częścią wizerunku Barcelony, będącego częścią budowy La Sagrada Familia, oraz restauracją Casa Batlló i Parc Güell.
Skupiając się na 4 głównych procesach produkcyjnych w Ceramica Cumella.
ekstrudowanie, odlewanie, prasowanie i obracanie.
Shaping Ideas przedstawia pracę Toni Cumella i zastosowanie jego ceramiki w najważniejszych projektach współczesnej architektury.
Urodzony w 1951 r., Syn ceramisty Antoni Cumella, Toni Cumella studiował inżynierię przemysłową na Uniwersytecie w Barcelonie, zanim w 1970 r.
Poświęcił się całkowicie ceramice.
Po śmierci ojca w 1985 r.
Cumella przeniosła koncentrację studia Ceramica Cumella na rozwój architektury projekty i wielkoformatowe dzieła, współpracujące ściśle ze Studio PER (Cristian Cirici, Pep Bonet, Oscar Tusquets, Enric Steegman i Lluis Clotet), Enric Sria i Jordi Garcés.
W latach 1989-1992 studio zrealizowało dwie pierwsze duże komisje architektoniczne: przywrócenie Casa Batlló Gaudiego (z architektem Josep Botey) i renowacja Gaudiego Parc Güell (z architektami Elíes Torres & Martinez Lapena), który stanowczo Ceramica Cumella jako centrum wiedzy w tej dziedzinie.
.
Sue Barr Kolejna współpraca opracowana w studiu to Enric Miralles i Benedetta Tagliabue Park Diagonal Mar i Parc Dels Colours, a następnie rynek Santa Caterina w 2005 r., Jean Nouvel s Placa Sardana, Alejandro Zaera-Polo s Spanish Pavilion na Expo 2005 , Sądy w Terrassa i Katalońska Komenda Policji w El Vendrell z Josepem Botey, kilka instalacji z artystą Fredericiem Amatem, z których dwa są na wystawie i Villa Nurbs Enric Ruiz-Geli w 2009 roku.
Obecnie trwają w studiu nowe projekty z Renzo Piano, Kengo Kumą i Amandą Levete.
.
Agnese Sanvito Toni Cumella ma bliskie stosunki z AA.
Wyprodukował niektóre z jego najbardziej wybitnych prac z obecnymi i byłymi wykładowcami i absolwentami AA, a od 4 lat prowadzi regularne warsztaty z Pośrednim Oddziałem 9..
Agnese Sanvito Curated by Mis-Architecture (Christopher Pierce + Chris Matthews) z AA Exhibitions.
Stowarzyszenie Architektoniczne znajduje się w 36 Bedford Square, Londyn Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku 10:00.
19:00 godz.
Sobota 10:00.
15:00.
[patrz też: porotherm cennik, otacza lagunę, mrówka błękwit ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka błękwit otacza lagunę porotherm cennik