Oczyszczalnia ścieków przydomowe
Budownictwo ekologiczne oraz architektura systemow w domu.

Budownictwo wczoraj i dzis : Whelton Architecture wygrywa konkurs Memorial Firefighters Memorial

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Portland Fire and Rescue we współpracy z School of Architecture Portland State University ogłosiło dzisiaj zwycięzcę konkursu na zaprojektowanie Portland Firefighters Memorial.
Po ośmiomiesięcznym, dwustopniowym konkursie z udziałem strażaków i ogółu społeczeństwa członkowie komisji selekcyjnej jednogłośnie wybrali projekt Aarona Wheltona / Whelton Architecture jako zwycięzcę konkursu.
Portland Firefighters Memorial będzie zlokalizowany na wschodnim brzegu rzeki Willamette przylegającej do straży pożarnej nr.
21 i bezpośrednio naprzeciwko centrum Portland.
Projekt Whelton Architecture ustanawia dwie dostrzegalne strefy empiryczne: na poziomie ziemi niskie, poziome, kamienne ławy i ściany są ukorzenione w ziemi; a na niebie łagodnie kołyszą się wysokie pionowe latarnie.
Elementy te są uporządkowane w polu pamięci w szeregu równoległych linii, których ogólna liczba jest większa niż jakikolwiek indywidualny znak.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Odczyt figuralny pomnika zmienia się w zależności od odległości, z jaką jest doświadczany.
W terenie każda pojedyncza latarnia jest wyraźnie rozpoznawalna, a przestrzeń między nimi jest zróżnicowana, aby pomieścić zarówno indywidualnych gości, jak i większe grupy.
Widziane z większych odległości latarnie łączą się w jednolitą linię światła na niebie.
Ten wzór podobny do konstelacji rozszerzy obecność pomnika na symbol, który jest widoczny i rozpoznawalny w całym Portland.
Memoriał zamierza odnowić swoją obecność w mieście, ustanawiając zmieniający się cykl iluminacji, który połączy głęboką utratę dzielnych strażaków Portland z codziennymi wzorcami życia.
Każdego miesiąca zmienia się wybór latarni pamiątkowych równych liczbie historycznych zgonów związanych z obowiązkami podczas tego miesiąca.
Zmiana schematu poziomów światła subtelnie zmieni gwiazdozbiór latarni w ciągu roku, a wewnątrz pomnika zapewni różnorodność doświadczeń i możliwości zamieszkiwania.
Wstępne oszacowanie kosztów budowy wynosi 2,4 miliona dolarów zebranych dzięki darowiznom prywatnym, a celem jest ukończenie projektu przed ceremonią poświęcenia 26 czerwca 2011 r., Datą corocznej służby na pamiątkę strażaków z Portland i setną rocznicą Szef straży pożarnej w Portland David Campbell.
Portlandfirefightersmemorial.org zawiera dodatkowe informacje o konkursie na projekt i o tym, jak można dokonać darowizn w nowym projekcie memoriału.
[podobne: jak stać się bogatym, cięcie płyt meblowych, otacza lagunę ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: cięcie płyt meblowych jak stać się bogatym otacza lagunę