Oczyszczalnia ścieków przydomowe
Budownictwo ekologiczne oraz architektura systemow w domu.

Budownictwo wczoraj i dzis : Place de la République / Mateo Arquitectura

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Josep Lluis Mateo / Mateo Arquitectura podzielił się z nami swoim zgłoszeniem do konkursu ograniczonego na Place de la République w Paryżu we Francji.
Więcej informacji po przerwie: Place de la République jako przestrzeń miejska Zwiększenie przestrzeni dla pieszych Chody i codzienne miejskie wykorzystanie i kontakty Przestrzenie ruchu, ale także odpoczynku Wielki monumentalny plac ma również swoją stronę wewnętrzną Miejsce reprezentacji rytuału i abstrakcji, ale także ludzi Oaza i agora Place de la République jako przestrzeń publiczna Przekształcenie węzła komunikacyjnego w przestrzeń miejską oznacza, po pierwsze, zmniejszenie wpływu ruchu drogowego.
Według badań przeprowadzonych przez naszych inżynierów ruchu, w oparciu o dostępne dane, można zmniejszyć 7-8 pasów do 4-5.
Możliwe jest także unikanie ruchu kołowego wokół pomnika.
Uwzględniając ruch, wyzwanie polega na przekształceniu tego miejsca w przestrzeń miejską.
1.
Nawierzchnie i plac Proponujemy znaczny wzrost powierzchni chodnika, koncentrując wszystkie specyficznie miejskie przepływy (autobusy i taksówki) wokół jego krawędzi.
Chodnik, przekształcony w bulwar, byłby wówczas w stanie pomieścić zarówno ruch pieszy, jak i kioski i galerie, w których mieści się przepełnienie firm na parterze, a także miejsce dla ludzi do siedzenia i odpoczynku.
Centralny plac, także powiększony, miałby inny charakter: przestrzeń do demonstracji i reprezentacji, która może współistnieć z bardziej domową, ludyczną obecnością natury.
Pomnikowa esplanada, ogród.
2.
Plac: jedność i różnorodność Plac, długa przestrzeń z systemem NW-SE, przyjmuje trzy różne miejskie momenty.
Cechy te wymagają szczególnej uwagi, aby stworzyć postać, która ma być jednolita, ale także wyjątkowa, kontekstowa i zróżnicowana.
2 Mały salon W północno-zachodnim punkcie (rue Boulanger, bvd St Martin,.), Plac spotyka się z miastem przed Haussmannem, z jego drobniejszym ziarnem i mniejszym geometrycznym monumentalizmem.
Naszą odpowiedzią jest mały salon; Ziemia pojawia się na poziomie gruntu, z naciskiem na ciągłość urbanistyczną bvd St Martin-rue Boulanger.
Ideą brukowania jest ustanowienie ciągłości między miastem a placem.
Ruch, choć był prawdziwą obecnością, mógł być badany i eliminowany w pewnych punktach, aby zapewnić ciągłość pieszych.
2B Centrum pomnika Centrum tego miejsca, obecnie niewielka wyspa w ruchu ulicznym, charakteryzuje ruch.
Proponujemy zbudować dla niego podstawę, podium, które z lekkim nachyleniem akcentuje wulkaniczną kompozycję obiektu i pozwala ludziom chodzić po nim, nawiązać z nim bezpośredni związek i odpocząć w jego schronie.
2C The esplanade Najbardziej abstrakcyjna granica byłaby na trójzębnym układzie Haussmanna: bvd Voltaire, République, bvd du Temple.
To strona wielkich demonstracji, które charakteryzują to miejsce.
Proponujemy budowę wielkiej petardowej esplanady o nachyleniu 2,5%, na dalekim skraju której ludzie będą naturalnie wyżej (2 m) niż ruch uliczny, który przejdzie pod stopą, nie będąc widzianym.
Przerwa w części pod koniec pozwoliłaby na wprowadzenie, w angielskiej tradycji krajobrazowej, ha-ha, niewidzialnej balustrady, oferującej widoki z esplanady spektaklu zanikających punktów bulwarów, z wielką, drobną bazą jedyny pierwszy plan.
Wielka esplanada stanowi dialektyczny kontrapunkt z małym salonem, zapewniając jednocześnie ciągłość z symboliką pomnika.
MIEJSCE DE LA RÉPUBLIQUE Ograniczona konkurencja 2009.
Paris Site: Paris Powierzchnia: 34.000 m2 Autor: Josep Lluís Mateo Współpracownicy z zewnątrz: koncepcja oświetlenia: Artec Krajobraz: d.
Ici-l.
Struktura / Instalacje: EGI (Enginyeria i Gestió d.
Infrastruktury) Wideo: Tiago Camara
[przypisy: mrówka brzeg, malowanie okien drewnianych, jaki odpływ liniowy ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: jaki odpływ liniowy malowanie okien drewnianych mrówka brzeg